Epoksi Reçine Nedir?

Epoksiler, iki veya daha fazla endüstriyel kimyasal bileşiğin reaksiyonu ile yapılan termoset plastiklerdir. Epoksi reçineler, toklukları, güçlü yapışmaları, kimyasal dirençleri ve diğer özel özellikleri nedeniyle çok çeşitli tüketici ve endüstriyel uygulamalarda kullanılmaktadır.

Bina ve İnşaatta Epoksi Nerelerde Kullanılır?

Epoksi reçineler, yapı ve inşaat uygulamalarında kullanılan yapıştırıcılar, plastikler, boyalar, kaplamalar, astarlar ve sızdırmazlık malzemeleri, döşeme ve diğer ürün ve malzemelerin imalatında kullanılmaktadır.

Epoksi Zemin Kaplamaları

Reçineler, terrazzo döşeme, yonga döşeme ve renkli agrega döşeme gibi yüksek performanslı ve dekoratif döşeme için kullanılır. Bu döşeme türleri, en üst epoksi tabakasına zıt vinil yongalar veya renkli kuvars agrega eklenerek oluşturulan çok çeşitli renklerde ve dekoratif desenlerde mevcuttur. Epoksi zemin kaplama ayrıca, zemine kaymayı önleyici bir doku sağlayan boya parçacıkları veya polimer kum gibi diğer katkı maddeleri ile güçlendirilebilir.

 

İzmir Epoksi Boya firmamız epoksi satış ve uygulamalarda 20 TL den başlayan fiyatlarımızla 26 yıllık tecrübemizle 5 yıl garantili olup Avrupa standartlarına uygun malzemelerimizle hizmet vermekteyiz. Malzeme ve işçilik anahtar teslimi garantilidir .