Portakal Kabuğu Epoksi Nedir?

Portakal kabuğu epoksi kaplama özel bir kaplamadır. Adından da anlaşılacağı gibi üzerindeki desen portakal kabuğu şeklindedir ve geniş bir yelpazede kullanılabilir. Özellikle kaymaz zemin elde etmek için kullanılır. Yaya trafiğini etkileyen kaygan zeminleri güvenli ve güzel hale getirir. Islak çalışma alanlarında zeminin güvenli bir şekilde preslenmesini sağladığı için ilk tercihtir. Özellikle otoparkların, kaldırımların ve endüstriyel alanların lineer tespiti için uygundur. Portakal kabuğu epoksi zemin kaplamaları tüm renklerde mevcuttur, temizlenmesi kolay ve çok pratiktir.

Portakal Kabuğu Epoksi Uygulama Alanlarıepoksi kaplama

Portakal kabuğu görünümlü epoksi zemin kaplamaları birçok alanda kullanılmaktadır. Açık ve kapalı otoparklar, tekstil fabrikaları, fabrikalar, atölyeler, depolar, lojistik depolar ve daha birçok alan için uygundur. Ayrıca mağaza, alışveriş merkezi gibi çalışma ve yaşam alanlarında da sıklıkla tercih edilmektedir. Ağır vasıtaların kullanıldığı alanlarda dayanıklı özellikleri ile uzun yıllar kullanılabilen kaymazlık özelliği sağlayan zemin kaplama sistemidir. Transpalet, forklift, kamyon, kamyon ve diğer araçların geçişine ve çalışmasına karşı güçlü bir dirence sahiptir.

Portakal Kabuğu epoksi zemin kaplama uygulanması

1. Zımpara Taşlama, (elmas uçlu kuru si̇li̇m maki̇nalar i̇le)
2. Yüzey Temi̇zli̇k
3. Epoksi̇ Astar Kat Uygulama(solventsi̇z,i̇ki̇ kompanentli̇ kuvarz katkili şeffaf epoksi̇ ki̇myasallar zemi̇ne dökülür mala i̇le çeki̇li̇r
4. Kuvarz Uygulama(beton yüzey i̇le epoksi̇ ki̇myasallarin bütünleşlmesi̇ni̇ ve extra mukavemeti̇ artirir)
5. Zımpara (si̇li̇m maki̇nalari i̇le yüzey zimpara yapilir)
6. Temi̇zli̇k
7. Epoksi̇ Macun Uygulama (zemi̇ndeki̇ çatlak ve derz araliklar i̇le çukurlarin epoksi̇ macun i̇le onarimi)
8. Epoksi̇ Renkli̇ Arakat Uygulama( solventsi̇z epoksi̇ ki̇myasal arakat malzemeler i̇le sonkat öncesi̇ renkli̇ arakat uygulamadir zemi̇ne dökülür mala i̇le çeki̇li̇r)
9. Epoksi̇ Sonkat Uygulamalar (epoksi̇ ki̇myasallar zemi̇ne dökülür mala i̇le çeki̇li̇r,rulo i̇le taranir)
10. Yüzey Tarama (zemi̇ne dökülen ve mala i̇le çeki̇len sonkat ki̇myasallar özel rulolar i̇le taranir)